Gala Zirkonyum Diş Kaplama

Gala Zirkonyum Diş Kaplama

Gala Zirkonyum Diş Kaplama alanında uzman hekimlerimiz tarafından uygun fiyata yapılmaktadır.Diş kaplamaları genellikle porselen şeklinde olmaktadır. Diş kaplamaları genelde ikiye ayrılmaktadır. Bunlar; metal destekli ve metal desteksizdir.gala zirkonyum kaplama İnsanların diş sağlığından sonra önemli olan özelliği estetik gülüşleridir. İnsanlar estetik bir gülüş için diş tedavisi yaptırmaktadır. Bu sebeple de diş hekimleri estetik tedavi yöntemleri kullanmaktadır. İnsanların estetik bir gülüş için kullanmak istediği tedavilerden birisi de zirkonyum diş kaplamasıdır. Zirkonyum, beyaz renkli diş yapımında kullanılan bir maddedir. Zirkonyum işlenerek zirkonya seramiğine dönüştürülmektedir. Zirkonyum diş kaplama doğal bir görüntü sunduğu için kullanılmaktadır. Zirkonyum metal desteksiz kaplamalar sınıfındadır. Metallere göre daha doğal bir görüntü sağlamaktadır. Gala Zirkonyum Diş Kaplama olarak siz değerli müşterilerimize daha doğal bir görünüm sağlayacak zirkonyum kaplama yapmaktayız.

Gala Zirkonyum diş kaplamanın avantajları nelerdir?

Gala Zirkonyum Diş Kaplama diş kaplamanın avantajlarını sağlayacak bir kaplama yapıyoruz. Zirkonyum diş kaplamanın çok tercih edilmesinin sebebi belirli avantajlarının olmasıdır. Zirkonyum diş kaplamanın ışık geçirgenliği fazla olduğu için diş etlerinde bir koyuluk oluşturmaz. Ayrıca zirkonyumda diğer metal kaplamalarda olan diş etinin kenarında oluşan siyah renklenme olmamaktadır. Yesilbayir Zirkonyum Diş Kaplama ışığı geçirme özelliği sayesinde normale yakın en iyi görüntüyü sağlamaktadır. Zirkonyum diş kaplamada şeffaf ve sağlıklı bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Bu kaplamda mat bir görüntü yoktur. Yesilbayir Zirkonyum Diş Kaplama estetik ve doğal bir görünüm sağlamakla birlikte diş eti sağlığına olumlu yönde etkilemektedir. Yesilbayir  Zirkonyum Diş Kaplama diş etleriyle daha uyumlu olduğu için daha sağlıklıdır. Ayrıca zirkonyumda diğer metal kaplamalara göre diş eti hastalığı görülmesi daha düşük bir ihtimaldir.

Gala Zirkonyum Diş Kaplama özellikle metale karşı alerjisi olan hastalar için son derece ideal bir diş tedavisidir. Zirkonyum Diş Kaplama kullanan kişilerin sıcak ve soğuk hassasiyeti olmamaktadır. Zirkonyum, metal olan kaplamalara göre daha sağlamdır ve daha çok ön dişlerde tercih edilmektedir. Zirkonyum, kişilerde ağız kokusuna neden olmaz ve ayrıca diş eti sorunlarına da neden olmaz. Zirkonyumun diğer bir özelliği ise ağızda tat değişikliğine neden olmamaktadır. Yesilbayir Zirkonyum Diş Kaplama olarak dişlerinizin doğal ve daha estetik bir görünüm kavuşması için bize ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Gala Zirkonyum Diş Kaplama

GalaZirkonyum Diş Kaplama diş hekimleri tarafından en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden birisidir. Diş hekimlerinin bu yöntemi en çok tercih etmesinin sebebi doku uyumudur. Metal kaplamalar eskiden daha çok kullanılmaktadır. Fakat günümüzde metal kaplamalar yerini zirkonyuma bırakmıştır. Zirkonyum estetik görüntüsü nedeniyle ön dişlerde daha çok kullanılmakla birlikte arka dişlerde de kullanılmaktadır. Gala Zirkonyum diş kaplama besinleri çiğneme ve koparma gibi işlemleri gerçek dişler gibi yerine getirmektedir. Ayrıca zirkonyum kaplama yapıldıktan sonra diş ve ağız temizliğine dikkat edilirse uzun yıllar kullanılabilmektedir. Başka bir ifadeyle Zirkonyum diş kaplama işlevsel ve dayanıklı olması özelliklerine sahiptir. Yesilbayir Zirkonyum Diş Kaplama olarak işlevsel ve dayanıklı olan zirkonyum diş kaplama tedavisi uyguluyoruz.

Gala Zirkonyum Diş Kaplamanın Diş ve Hayat Kalitemize Katkısı

İnsanların ağız ve yüz görüntüsünün en önemli unsurlarından birisi dişlerdir. Bireyler dişlerini sürekli olarak uzun yıllar boyunca kullanmaktadır. Bu sebeple dişlerin görünümü ve işlevselliği çok önemlidir. Zirkonyum diş kaplama tedavisiyle dişlerin uzun yıllar korunması ve görünümü başka önemli bir seviyeye atlamıştır. Zirkonyum diş kaplama dişlerimizde kötü olan görüntünün restore edilmesini sağlamaktadır. GalaZirkonyum Diş Kaplama olarak zirkonyumun sağlamış olduğu estetik gülüş ve dayanıklılık gibi bütün özellikleri sağlamaktadır. Zirkonyum bireylerinde hayatına olumlu katkılar sunarak bireylerin psikolojik olarak da kendini iyi hissetmesinin sağlamaktadır.

Gala Zirkonyum Kaplama Neden Yapılır?

İnsanların zirkonyum tedavisi yapmasının birçok nedeni bulunmaktadır. Gala Zirkonyum Diş Kaplama şu durumlarda kullanılarak hastaların tedavisi yapılmaktadır:

  • Bazı dişler renk değişimi olmaktadır ve bu renk değişimi beyazlatma yoluyla çözülemediği durumlarda zirkonyum tedavisi uygulanmaktadır,
  • Hastaların dişlerinin kırılması ya da deformasyona uğraması durumunda da zirkonyum tedavisi uygulanmaktadır,
  • Bazı dişler doku kaybı yaşayabilir. Doku kaybı yaşayan dişlerin estetik duruşu da bozulmaktadır. Bu durumlarda da zirkonyum tedavisi uygulanmaktadır.

Bu durumlarda zirkonyum tedavisi uygulanarak hastaların diş sorunları çözülmektedir. Yesilbayir Zirkonyum Diş Kaplama ne kadar kullanılır ya da ömrü ne kadardır? sorularının cevabı hastanın diş kaplamasını nasıl kullandığına bağlıdır. Hastanın ağız ve diş sağlığına dikkat etmesi, tedavilerini aksatmaması ve beslenmesine dikkat etmesi Zirkonyum kaplamanın kullanım ömrünü uzatmaktadır. Yesilbayir Zirkonyum Diş Kaplama kullanım ömürlerine genel olarak bakıldığında 30 yıldan fazladır kullanan hastalar bulunmaktadır.

Hasta diş bakımına dikkat eder ve dişlerini düzenli olarak fırçalaması durumunda zirkonyum kaplama daha uzun yıllar kullanılabilir. Hastaların zirkonyum diş kaplaması uzun süre kullanmak için dişlerin ve ağzın hijyenine dikkat etmelidir. Ayrıca hastalar dişleri sürekli olarak sıkmamalı ve gıcırdatmamalıdır. Yesilbayir Zirkonyum Diş Kaplama ömrünü uzatmak için hastalar sigara, alkol ve kahve tüketimini de azaltmalıdır. Hasta bu belirtilen faktörlere dikkat ederek dişlerini kullandığında Zirkonyum Diş Kaplamanın kullanım süresi uzun olacaktır.

Gala Zirkonyum Kaplama Fiyatları

Zirkonyum kaplama yapacak kişilerin en çok sordukların soruların başında fiyatlarının ne kadar olduğu sorusu gelmektedir. Yesilbayir Zirkonyum Diş Kaplama fiyatları kesin bir fiyatı olmamaktadır. Çünkü dişin yapısına ve tedavisi için gerekli olan ekipmanlara göre değişmektedir. Dişin büyüklüğü, kullanılan ürünlerin kalitesi, diş kliniğinde ki teknolojik imkanları gibi faktörlere bağlı olarak Zirkonyum diş kaplamanın fiyatları değişmektedir. Bu nedenlerden dolayı fiyat konusunda Yesilbayir Zirkonyum Diş Kaplama kliniğimiz arayarak diş sayısını belirterek detaylı olarak fiyat bilgisi alabilirsiniz. Yesilbayir Zirkonyum Diş Kaplama diğer kaplamalara göre maliyetli olmakla birlikte dayanıklı olması, doğal bir görünüm sağlaması ve kullanım süresi uzun olması yönlerinden en iyi tercihlerinizden birisi olacaktır.

Zirkonyum Kaplama Esnasında Acı Duyulur mu?  Yesilbayir Zirkonyum Diş Kaplama sırasında ne kadar acı duyulur? sorusu hastaların aklına gelen sorulardandır.  Zirkonyum Diş Kaplama da öncelikle tedavi uygulanacak dişin biraz inceltilerek ölçüsü alınmaktadır. Dişin inceltilmesi yaklaşık olarak 1-2 mm arasındadır. Hastanın dişinin ölçüsü alındıktan sonra bu ölçü üzerinde laboratuvarda uygulanacak diş modeli üzerinde çalışılmaktadır. Bu noktada hasta kaplamanın rengi ve modeliyle ilgili uzman doktorla görüşerek karar vermektedir. Hasta ve doktor kaplamanın rengi ve modeli hakkında karar verdikten sonra inceltilen dişler üzerine yapıştırıcıyla yapıştırılır. Bu yapıştırıcı diş zirkonyum kaplamada kullanılan özel bir yapıştırıcıdır. Tedavi sırasında inceltme ve yapıştırma işlemleri yapılırken lokal anestezi uygulanmaktadır. Bu sebeple de hasta hiçbir acı duymamaktadır.

Yesilbayir Zirkonyum Diş Kaplama tedavisi sonrasında sıcak-soğuk diş hassasiyeti şimdiye kadar ki hiçbir tedavimizde görülmemiştir. Zirkonyum Diş Kaplamasını yıllarca kullandıktan sonra bile hiçbir doku kaybı olmamaktadır.

Gala Zirkonyum Diş Kaplama Tedavi Süreci Ne Kadardır?

Yesilbayir Zirkonyum Diş Kaplama tedavisinin süresi hastanın diş yapısının durumuna göre değişmektedir. Örneğin; diş eti çekilmesi olmayan ya da hiçbir diş eti sorunu olmayan hastalarda tedavi bir hafta içinde tamamlanmaktadır. Ancak diş eti sorunu olan hastalarda ise bu süre diş etlerinin iyileşme durumuna göre değişmektedir. Gala Zirkonyum Diş Kaplama tedavisi yapılmadan önce mutlaka diş eti sorunları çözülmelidir.

Gala Zirkonyum Diş Kaplama Kaplamalar İmplantlar ile Uyumlu mudur?

Gala Zirkonyum Diş Kaplama tedavisinde hammaddesi zirkonyum olan madde kullanılmaktadır. İmplantın hammaddesi ise titanyumdur. Zirkonyum Diş Kaplama ve İmplant tedavisinin hammaddeleri birbirine yakın olduğu için iki tedavi de birbiriyle sağlıklı ve uyumlu bir biçimde kullanılmaktadır. İmplant tedavisi sırasında yuva üzerine yerleştirilen protez diş eti uyumluluğunu sağlamakla birlikte estetik açıdan güzel bir görünüm sağlar. Biz Gala Zirkonyum Diş Kaplama tedavisinin yanında İmplant tedavisini de başarılı ve iki tedavi birbirine uyumlu olacak biçimde uygulamaktayız.

Gala Zirkonyum Diş Kaplama Gala Zirkonyum Diş Kaplama Gala Zirkonyum Diş Kaplama   Gala Zİrkonyum Diş Kaplama